Ufuk Apt.

Giriş

1981 yılında gözlerimi dünyaya açtım.. Bunu zaten biliyorsunuz.. Her ne kadar Bakırköy doğumlu olsam da, bir Fatih çocuğuyum.. Fatih İlçesi içinde yer alan Seyit Ömer Mahallesi’nde, Cevdet Paşa Caddesi üzerinde bir evde büyüdüm 1990 yılına kadar.. Sonra 1992 yılına kadar başka bir mahallede yine Fatih’te kalmıştım.. Bunun yazımızla alakası şimdilik yok..

Ufuk Apartmanı, kim tarafından yaptırıldığını bilmediğim, 1981 yılından önce, 1977 yılından falan da önce yapıldığını düşünürsek, neredeyse 45 yıllık, yani fazlası olan ama azı olmayan bir binadır kendisi.

Çatı kısmı olmayan, bir serbest terasa sahip, alt katında bodrumu ve bodrumdan arkaya açılan bahçesi olan bir yapı. Bir bodrum, bir zemin katı var, zemin katı yüksek giriş bile sayılmaz. Üstünde ise 3 kat daha var, sonrası dediğim gibi teras.. Zamanını tam bilemesem de, 1992 sonrası ziyaretlerimden bir tanesinde terasın çatı ile kapandığını görmüştüm uzaktan..

Belki hala komşular vardır eskilerden kalan tanıdık.. Belki de bildik kimse kalmamıştır. Ben neredeyse bu yazıyı kaleme aldığımda 40 yaşına gelmişken, o zaman 30-40 yaşında olan komşular vardı, oldukça yaşlanmış olabilirler..

İsimlerden ya da komşulardan bahsetmeyeceğim çokça, belki mahalleyi anlatan bir şeyler yazarsam orada bahsederim.

Şimdilik giriş kısmının sonuna geliyorum, aynı sayfada devam edeceğim Ufuk Apartmanı’nı anlatmaya..